The Cricketer Village Cup 2019


 Averages: [Batting] [Bowling] [Fielding]
 Averages by [Team]
 Highlights

28 Apr 2019 Group 5 First RoundAckworth v Houghton Main Boot and Shoe, Ackworth vill2820
28 Apr 2019 Group 26 First RoundAmport v Oakley Grateley Road, Amport vill2821
28 Apr 2019 Group 13 First RoundAstwood Bank v Cookley Samborne Lane, Astwood Bank vill2822
28 Apr 2019 Group 23 First RoundBentley v High Roding Coxtie Green Road, Brentwood vill2822a
28 Apr 2019 Group 25 First Round#Binfield v Pinkneys Green FWE Goates Memorial Ground, Binfield vill2823
28 Apr 2019 Group 21 First Round#Bledlow Village v Stoke Green West Lane, Bledlow vill2824
28 Apr 2019 Group 32 First RoundBorstal v Littlebourne Brambletrees, Borstal vill2825
28 Apr 2019 Group 13 First RoundBretforton v Bewdley Station Road, Bretforton vill2825a
28 Apr 2019 Group 6 First RoundBurneside v Grimsargh Ellergreen Park, Burneside vill2826
28 Apr 2019 Group 30 First RoundBuxted Park v Laughton Buxted Park, Buxted vill2826a
28 Apr 2019 Group 20 First RoundCattistock v Purton Chilfrome Lane, Cattistock vill2826b
28 Apr 2019 Group 13 First RoundChaddesley Corbett v Feckenham Longmore, Chaddesley Corbett vill2826c
28 Apr 2019 Group 23 First RoundChappel and Wakes Colne v Stradbroke The Hobbies, Wakes Colne vill2827
28 Apr 2019 Group 20 First RoundCharlton Down v Beehive Southwick Charlton Down Cricket Ground, Charlton Down vill2828
28 Apr 2019 Group 5 First RoundCrossflatts v Crossbank Methodists Ryshworth Park, Crossflatts vill2828a
28 Apr 2019 Group 7 First RoundCroston v Foulridge Old Emanuel School Ground, Croston vill2829
28 Apr 2019 Group 30 First RoundCrowhurst Park v Glynde and Beddingham Crowhurst Park, Telham vill2830
28 Apr 2019 Group 19 First Round#Cumnor v Eynsham Cumnor Cricket Club Ground, Cumnor vill2831
28 Apr 2019 Group 7 First RoundDaisy Hill v Egerton St James Street, Daisy Hill vill2832
28 Apr 2019 Group 21 First Round#Dinton v Ballinger Waggoners Oxford Road, Dinton vill2833
28 Apr 2019 Group 13 First RoundExhall and Wixford v Hagley Exhall and Wixford Cricket Club Ground, Exhall vill2834
28 Apr 2019 Group 32 First RoundEynsford v Fawkham Common Meadow, Eynsford vill2835
28 Apr 2019 Group 29 First RoundFordham v Overstrand Recreation Ground, Fordham vill2835a
28 Apr 2019 Group 29 First RoundFoxton v Milton Recreation Ground, Foxton vill2836
28 Apr 2019 Group 20 First RoundGoatacre v Witchampton Goatacre Cricket Ground, Goatacre vill2837
28 Apr 2019 Group 23 First Round#Great Waltham v Horndon-on-the-Hill Main Road, Great Waltham vill2838
28 Apr 2019 Group 26 First RoundHursley Park v Godshill The Quarters, Hursley vill2838a
28 Apr 2019 Group 26 First RoundLongparish v Paultons Longparish Cricket Club Ground, Longparish vill2838b
28 Apr 2019 Group 5 First Round#Middleton and North Dalton v Frickley Colliery Towncroft, Middleton vill2839
28 Apr 2019 Group 19 First RoundMinster Lovell v Shipton-under-Wychwood Wash Meadow, Minster Lovell vill2840
28 Apr 2019 Group 3 First RoundMoorsholm v Silton The Green, Moorsholm vill2841
28 Apr 2019 Group 5 First RoundOld Sharlston v Drighlington Weeland Road, Sharlston vill2841a
28 Apr 2019 Group 26 First RoundOverton v Liphook and Ripsley Bridge Street Recreation Ground, Overton vill2842
28 Apr 2019 Group 6 First RoundRead v Great Eccleston Whalley Road, Read vill2843
28 Apr 2019 Group 5 First RoundRodley v Great Preston Canal Bank, Rodley vill2843a
28 Apr 2019 Group 5 First RoundSandal v Streethouse Barnsley Road Cricket Ground, Sandal vill2843b
28 Apr 2019 Group 26 First RoundSarisbury Athletic v Hambledon The Hollow, Sarisbury vill2844
28 Apr 2019 Group 7 First Round#Sedgwick v Woodhouses Sedgwick House, Sedgwick vill2845
28 Apr 2019 Group 20 First RoundShrewton v Parley Shrewton Recreation Ground, Shrewton vill2846
28 Apr 2019 Group 26 First RoundSparsholt v Easton and Martyr Worthy The Norman Edwards Ground, Sparsholt vill2847
28 Apr 2019 Group 19 First Round#Steeple Aston v Horley Barton Abbey Cricket Ground, Steeple Barton vill2848
28 Apr 2019 Group 26 First RoundSway v Hook and Newnham Basics Jubilee Fields, Sway vill2849
28 Apr 2019 Group 6 First RoundTarleton v Cleator Carr Lane, Tarleton vill2850
28 Apr 2019 Group 26 First Round#Tichborne Park v Bramshaw Tichborne Park, Tichborne vill2851
28 Apr 2019 Group 19 First RoundTiddington v Oxford Downs Albury View, Tiddington vill2852
28 Apr 2019 Group 32 First RoundUpchurch v Speldhurst Holywell Meadow, Upchurch vill2853
28 Apr 2019 Group 24 First RoundValley End v Churt Windlesham Road, Valley End vill2854
28 Apr 2019 Group 25 First RoundWargrave v Cookham Dean Bath Road, Knowl Hill vill2854a
28 Apr 2019 Group 23 First RoundWest Bergholt v Little Bardfield Village The Park, Witham vill2854b
28 Apr 2019 Group 32 First RoundWest Farleigh v Linton Park The Cricket Ground, West Farleigh vill2855
28 Apr 2019 Group 23 First RoundWoolpit v Abberton Woolpit Sports Field, Woolpit vill2856
28 Apr 2019 Group 23 First RoundWorlington v Matching Green The Street, Worlington vill2857
28 Apr 2019 Group 19 First Round#Cropredy v Aston Rowant Williamscote Road, Cropredy vill2858
28 Apr 2019 Group 19 First RoundGreat and Little Tew v Oxford and Bletchingdon Nondescripts Ledwell Road, Great Tew vill2858a
28 Apr 2019 Group 19 First Round#Horspath v Kingston Bagpuize Horspath Village Cricket Ground, Horspath vill2859
28 Apr 2019 Group 3 First RoundSessay v Cayton Sessay Cricket Club Ground, Sessay vill2860
12 May 2019 Group 24 Second RoundAddington 1743 v East Horsley Addington Village Cricket Ground, Addington vill2861
12 May 2019 Group 26 Second Round#Amport v Sparsholt Grateley Road, Amport vill2862
12 May 2019 Group 15 Second RoundBarby v Weekley and Warkton Longdown Lane, Barby vill2862a
12 May 2019 Group 20 Second RoundBeehive Southwick v Goatacre Southwick Playing Field, Southwick vill2863
12 May 2019 Group 13 Second RoundBelbroughton v Bredon Hackman's Gate Lane, Belbroughton vill2863a
12 May 2019 Group 23 Second RoundBentley v Chappel and Wakes Colne Coxtie Green Road, Brentwood vill2864
12 May 2019 Group 25 Second RoundBinfield v not known FWE Goates Memorial Ground, Binfield
12 May 2019 Group 32 Second RoundBorstal v Speldhurst Brambletrees, Borstal vill2866
12 May 2019 Group 9 Second RoundBrailsford and Ednaston v Holmesfield Pools Head Lane, Brailsford vill2866a
12 May 2019 Group 13 Second RoundBretforton v Astwood Bank Station Road, Bretforton vill2866b
12 May 2019 Group 8 Second RoundBroadbottom v Mottram Hill End, Broadbottom vill2867
12 May 2019 Group 16 Second RoundBronwydd v Lawrenny Cnyc-y-Deri, Bronwydd
12 May 2019 Group 20 Second RoundBurbage and Easton Royal v Aldbourne Burbage and Easton Royal Cricket Club Ground, Burbage
12 May 2019 Group 6 Second RoundBurneside v Lanercost Ellergreen Park, Burneside
12 May 2019 Group 30 Second RoundBuxted Park v Hadlow Down Buxted Park, Buxted
12 May 2019 Group 8 Second RoundCaldy v Alvanley Paton Field, Caldy
12 May 2019 Group 3 Second RoundCayton v Staithes Athletic Club Station Road, Cayton
12 May 2019 Group 13 Second RoundChaddesley Corbett v Hagley Longmore, Chaddesley Corbett
12 May 2019 Group 11 Second RoundClipstone Welfare v Newtown Linford Seventh Avenue, Clipstone
12 May 2019 Group 25 Second RoundCookham Dean v Purley-on-Thames Ricketts Field, Cookham
12 May 2019 Group 16 Second RoundCresselly v Pontblyddyn Cresselly Cricket Club Ground, Cresselly
12 May 2019 Group 11 Second RoundCropwell v Billesdon Sheldon Field, Cropwell Butler
12 May 2019 Group 5 Second RoundCrossflatts v Streethouse Ryshworth Park, Crossflatts
12 May 2019 Group 21 Second RoundDinton v Mursley Oxford Road, Dinton
12 May 2019 Group 15 Second RoundEast Haddon v Heyford East Haddon Memorial Playing Field, East Haddon
12 May 2019 Group 29 Second RoundEaton Socon v Topcroft Peppercorns Lane, Eaton Socon
12 May 2019 Group 7 Second RoundEgerton v Mawdesley Blackburn Road, Egerton
12 May 2019 Group 32 Second RoundFawkham v Linton Park Corinthian Sports Ground, Fawkham
12 May 2019 Group 3 Second RoundFolkton and Flixton v Heslerton Filey Road, Flixton
12 May 2019 Group 3 Second RoundForge Valley v Sheriff Hutton Wilsons Lane, East Ayton
12 May 2019 Group 29 Second RoundFoxton v Wilburton Recreation Ground, Foxton
12 May 2019 Group 24 Second RoundFrensham v Rowledge Hollowdene Recreation Ground, Frensham
12 May 2019 Group 5 Second RoundFrickley Colliery v Carlton Westfield Lane, South Elmsall
12 May 2019 Group 9 Second RoundGlapwell Colliery v Rolleston Park Avenue, Glapwell
12 May 2019 Group 30 Second RoundGlynde and Beddingham v not known The Recreation Ground, Glynde
12 May 2019 Group 21 Second RoundGreat Horwood v Buckland and Aston Clinton Recreation Ground, Great Horwood
12 May 2019 Group 28 Second RoundGulval v Tintagel Gulval Cricket Ground, Gulval
12 May 2019 Group 8 Second RoundHawk Green v Birch Vale and Thornsett Rhode Field, Hawk Green
12 May 2019 Group 29 Second RoundHethersett and Tas Valley v Thriplow Tas-Valley Cricket Ground, Flordon
12 May 2019 Group 32 Second RoundHigh Halstow v Bidborough Rayners Meadow, High Halstow
12 May 2019 Group 27 Second RoundHinton Charterhouse v Stapleton Varmount, Hinton Charterhouse
12 May 2019 Group 19 Second RoundHorley v Minster Lovell Lane Close, Horley
12 May 2019 Group 15 Second RoundHorton House v Silverstone Denton Road, Horton
12 May 2019 Group 5 Second RoundHoughton Main v Great Preston Middlecliffe Lane, Middlecliffe
12 May 2019 Group 13 Second RoundKempsey v Dumbleton The Playing Field, Kempsey
12 May 2019 Group 18 Second RoundKingsholm v Marshfield Henry Oppenheim Memorial Ground, Sandhurst
12 May 2019 Group 20 Second RoundLacock v Redlynch and Hale High Street, Lacock
12 May 2019 Group 28 Second RoundLanhydrock v Yelverton Bohemians Lanhydrock Cricket Club Ground, Lanhyrdock
12 May 2019 Group 24 Second RoundLeigh v Oakwood Hill Bunce Common, Leigh
12 May 2019 Group 6 Second RoundLindal Moor v Edgworth Pennington Lane, Lindal-in-Furness
12 May 2019 Group 26 Second RoundLiphook and Ripsley v Hursley Park Ripsley Park, Liphook
12 May 2019 Group 23 Second RoundLittle Bardfield Village v Worlington Church End, Little Bardfield
12 May 2019 Group 16 Second RoundLlandysul v Dafen Welfare Tir Dref, Llandysul
12 May 2019 Group 22 Second RoundLong Marston v Preston Marlins, Long Marston
12 May 2019 Group 30 Second RoundMayfield v Plumpton and East Chiltington Wellbrook Ground, Mayfield
12 May 2019 Group 17 Second RoundMiskin Manor v Pentyrch Glyn Park, Miskin Manor
12 May 2019 Group 27 Second RoundNorth Perrott v Shapwick and Polden Willis Lane, North Perrott
12 May 2019 Group 8 Second RoundNorthop Hall v Halkyn Smithy Lane, Northop Hall
12 May 2019 Group 32 Second RoundOffham v Sibton Park Church Road, Offham
12 May 2019 Group 5 Second RoundOld Sharlston v Thornton Weeland Road, Sharlston
12 May 2019 Group 29 Second RoundOverstrand v Coton Overstrand Sports Ground, Overstrand
12 May 2019 Group 19 Second RoundOxford and Bletchingdon Nondescripts v Langford Bletchingdon Sports Ground, Bletchingdon
12 May 2019 Group 18 Second RoundPainswick v Frocester Broadham Fields, Painswick
12 May 2019 Group 20 Second RoundParley v Cattistock Parley Sports Club Ground, Parley
12 May 2019 Group 26 Second RoundPaultons v Hook and Newnham Basics Whitemoor Lane, Ower
12 May 2019 Group 10 Second RoundPelsall v Hodnet and Peplow Walsall Road, Pelsall
12 May 2019 Group 7 Second RoundPendle Forest v East Ardsley Old Laund Booth Playing Fields, Burnley
12 May 2019 Group 25 Second RoundPeppard Stoke Row v Wraysbury Stoke Row Road, Peppard
12 May 2019 Group 6 Second RoundRead v Cleator Whalley Road, Read
12 May 2019 Group 22 Second RoundReed v Sawbridgeworth Village Green, Reed
12 May 2019 Group 18 Second RoundRockhampton v Oldbury The Common, Rockhampton
12 May 2019 Group 30 Second RoundRottingdean v Bells Yew Green Falmer Road, Rottingdean
12 May 2019 Group 6 Second RoundSabden v Shireshead and Forton Sabden Cricket Club Ground, Sabden
12 May 2019 Group 2 Second RoundSacriston v Haughton Front Street, Sacriston vill2929a
12 May 2019 Group 7 Second RoundSalesbury v Milnthorpe Ribchester Road, Salesbury
12 May 2019 Group 26 Second RoundSarisbury Athletic v Bramshaw The Hollow, Sarisbury
12 May 2019 Group 22 Second RoundSharnbrook and Bromham v Langleybury Lodge Road, Sharnbrook
12 May 2019 Group 9 Second RoundShipley Hall v Elvaston The Field, Shipley
12 May 2019 Group 3 Second RoundSilton v Ebberston Silton Cricket Club Ground, Silton vill2933a
12 May 2019 Group 28 Second RoundSt Mawgan-in-Pydar v Roche Old Boys not known
12 May 2019 Group 4 Second RoundStaxton v Addingham Church Walk, Staxton
12 May 2019 Group 21 Second RoundStoke Green v Kimble Wexham Road, Stoke Green
12 May 2019 Group 17 Second RoundSully Centurions v Ynystawe Burnham Avenue, Sully
12 May 2019 Group 19 Second RoundTiddington v Cropredy Albury View, Tiddington
12 May 2019 Group 27 Second RoundTimsbury v Wembdon North Road, Timsbury
12 May 2019 Group 17 Second RoundTondu v Baglan Bryn Road, Tondu
12 May 2019 Group 24 Second RoundValley End v Blackheath Windlesham Road, Valley End
12 May 2019 Group 21 Second RoundWestbury v Whitchurch Westbury Playing Field, Westbury
12 May 2019 Group 25 Second RoundWhite Waltham v Ibis Mapledurham White Waltham Cricket Club Ground, White Waltham
12 May 2019 Group 23 Second RoundWoodham Mortimer v East Bergholt Woodham Mortimer Cricket Ground, Woodham Mortimer
12 May 2019 Group 7 Second RoundWoodhouses v Croston Medlock Road, Woodhouses
12 May 2019 Group 23 Second RoundWoolpit v Great Waltham Woolpit Sports Field, Woolpit
12 May 2019 Group 19 Second RoundCumnor v Horspath Cumnor Cricket Club Ground, Cumnor
26 May 2019 Group 14 Third RoundAston Ingham v Bartestree and Lugwardine The Stocking Field, Kilcot vill2947a
26 May 2019 Group 14 Third RoundBrampton Bryan and Leintwardine v Colwall Brampton Bryan Cricket Ground, Brampton Bryan vill2948
26 May 2019 Group 31 Third RoundEmsworth v Findon Emsworth Recreation Ground, Emsworth
26 May 2019 Group 1 Third RoundFalkland v Freuchie Scroggie Park, Falkland
26 May 2019 Group 4 Third RoundHarome v Studley Royal Harome Cricket Ground, Harome
26 May 2019 Group 2 Third RoundHaughton v Sacriston Bishopton Lane Cricket Ground, Great Burdon
26 May 2019 Group 31 Third RoundIfield v Bedhampton Ifield Green Playing Field, Ifield
26 May 2019 Group 1 Third RoundMeigle v Doune Victory Park, Meigle
26 May 2019 Group 3 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 3 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 4 Third Roundnot known v Carlton Towers venue to be confirmed
26 May 2019 Group 5 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 5 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 6 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 6 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 7 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 7 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 8 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 8 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 9 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 9 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 10 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 10 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 11 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 11 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 13 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 13 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 15 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 15 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 16 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 16 Third Roundnot known v Carew venue to be confirmed
26 May 2019 Group 17 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 17 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 18 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 18 Third Roundnot known v Corse and Staunton venue to be confirmed
26 May 2019 Group 19 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 19 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 20 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 20 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 21 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 21 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 22 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 22 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 23 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 23 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 24 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 24 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 25 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 25 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 26 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 26 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 27 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 27 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 28 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 28 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 29 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 29 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 30 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 30 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 32 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 32 Third Roundnot known v not known venue to be confirmed
26 May 2019 Group 12 Third RoundWater Orton v Fillongley Coleshill Road, Water Orton
26 May 2019 Group 2 Third RoundWolviston v Bomarsund Welfare Armstrong Park, Wolviston
09 Jun 2019 Group 1 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 2 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 3 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 4 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 5 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 6 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 7 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 8 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 9 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 10 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 11 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 12 Finalnot known v Earlswood venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 13 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 14 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 15 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 16 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 17 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 18 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 19 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 20 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 21 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 22 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 23 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 24 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 25 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 26 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 27 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 28 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 29 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 30 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 31 Finalnot known v not known venue to be confirmed
09 Jun 2019 Group 32 Finalnot known v not known venue to be confirmed

The scorecards marked with a # are potted scores only.